Jakie kolory ubrań najbardziej podobają się dzieciom?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 478

Rodzice, którzy oczekują na narodziny malucha, zajmują się urządzeniem pokoiku oraz przygotowaniem wyprawki. Wybierając pierwsze body czy pajacyki, zwykle biorą pod uwagę przede wszystkim płeć dziecka. Najczęściej zdarza się tak, że w szafach dziewczynek króluje róż, natomiast chłopcy są ubierani na niebiesko. Warto jednak pamiętać, że wybór kolorów ubrań, zabawek czy koloru ścian do pokoju dziecięcego ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na rozwój dziecka. Na jakie barwy najlepiej się zdecydować? Jakie kolory ubrań najbardziej podobają się dzieciom?

Jakie kolory ubrań wybierać dla najmłodszych dzieci? 

Na początku warto zaznaczyć, że dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozróżniania barw. Pełna zdolność pojawia się dopiero około drugiego roku życia. Nie zmienia to jednak faktu, że niemowlęta żywo reagują na kolory. Dzieje się tak, ponieważ dzieci w pierwszych miesiącach życia widzą głównie wyraziste barwy, na przykład kolor czarny i czerwony. Właśnie dlatego trudno mówić o preferencjach kolorystycznych u maluchów. Rodzice, którzy kupują body dla niemowlaka, zwykle kierują się własnym gustem oraz zasadą, że dziewczynkom najbardziej do twarzy w różowym, a chłopcom w niebieskim. Jednak im dziecko starsze, tym więcej ma do powiedzenia w kwestii doboru garderoby.

Po jakie kolory ubrań sięgają starsze dzieci? 

Dzieci z wiekiem zyskują coraz lepszą zdolność rozróżniania barw. Do tego zaczyna się u nich kształtować gust, dzięki któremu chętnie wskazują na to, jakie piżamki dziecięce, koszulki czy kurtki im się podobają. Aby rozpoznać, jaki kolor lubi dziecko, warto zwracać uwagę na to, po jakie zabawki czy ubrania sięga w sklepie. Większości dzieci najbardziej podoba się kolor niebieski, delikatny róż oraz odcienie fioletu.

Jednak każdy maluch jest inny, dlatego warto wsłuchiwać się w jego potrzeby oraz obserwować zachowania, które pomagają rozpoznać, które kolory mu się najlepiej podobają. W szafie dziecka powinny znaleźć się ubrania w różnych kolorach. Dzięki temu będzie mogło wyróżnić się w tłumie oraz wyrazić swoją osobowość. Poza tym testując różne rozwiązania, dziewczynkom i chłopcom łatwiej zrozumieć, w jakich kolorach czują się najlepiej i w przyszłości sięgać po takie stroje.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło