Z jakiego materiału kupować koszulki dziecięce?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 274

Najważniejszym kryterium przy wyborze odpowiednich ubrań dla dzieci jest wygoda i komfort ich noszenia. Pamiętajmy, że dzieci przez zabawę się pocą, a pot w reakcji z nieodpowiednim materiałem może doprowadzić do odparzeń skóry, lub odwrotnie - sztuczna, zła jakościowo tkanina może potęgować dziecięcą potliwość. Poza wygodą, kluczowym aspektem wyboru ubrań dla dzieci powinna być ich trwałość. Dzieci są bardzo aktywne, a przy intensywnej zabawie nie trudno o potknięcia czy zabrudzenia. Dobrze więc, gdy ubranka, a szczególnie koszulki, które są najczęściej zmieniane i noszone właściwie przez cały rok, były wykonane z trwałego materiału. Dziecięca bluzka powinna być wykonana z materiału, który jest nie tylko odporny na uszkodzenia czy plamy, ale i który zniesie częste pranie. 

Najlepszy materiał na koszulki dla dzieci

Do dziecięcych ubrań najlepiej sprawdzają się wszelkie materiały naturalne. Należą do nich m.in. bawełna czy len odzieżowy. Są to surowce przyjazne skórze dziecka, które nie wywołują niepożądanych zmian skórnych na ciele i które nie krępują ruchów podczas aktywności fizycznej. Dodatkowym plusem bawełny jest jej ogólnodostępność. Jest to bardzo popularny surowiec używany przy szyciu dziecięcych koszulek. Niestety coraz częściej wykorzystuje się go w parze z nienaturalnymi dodatkami, jak poliester czy wiskoza. Choć nie są to tworzywa złej jakości, to po prostu nie najlepiej sprawdzają się w koszulkach dziecięcych, przez to, że nie są tak przewiewne i komfortowe. Warto więc sprawdzać metki koszulek przed ich zakupem. 

Dla dzieci z alergiami i tych, wrażliwych na dodatki nienaturalnego pochodzenia (jak chociażby pestycydy używane przy wzroście roślin) szczególnie poleca się bawełnę organiczną. Jest to materiał powstały na bazie uprawy naturalnej, bez stosowania chemicznych środków wspomagających wzrost czy wspomnianych wcześniej pestycydów. Zamiast nich, używa się takich specyfików, jak kwasek cytrynowy czy czosnek. W efekcie materiał ten jest bardzo miękki w dotyku i hipoalergiczny. 

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło