Jak przechowywać ubranka noworodka?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 618

Osoby, które spodziewają się narodzin pierwszego dziecka, zwykle mają wiele obaw. Okres ciąży spędzają na nieustannej edukacji i kompletowaniu wyprawki niemowlęcej w taki sposób, w jaki doradzą im bardziej doświadczeni znajomi czy rodzina oraz przeczytają w poradnikach. Jak wiadomo, skóra noworodków jest niezwykle delikatna, dlatego trzeba zadbać nie tylko o dobór odpowiednich ubranek, ale również o to, aby je właściwie przechowywać. O jakich zasadach warto wówczas pamiętać?

Kiedy i dlaczego należy wyprać ubrania dla malucha? 

Rodzice, którzy spodziewają się narodzin pierwszej pociechy, często już od samego początku ciąży gromadzą body czy śpioszki niemowlęce. Należy pamiętać, że układ odpornościowy noworodka jest osłabiony i dopiero się kształtuje. Właśnie dlatego kurz, który znajduje się na ubrankach, może być dla niego niebezpieczny. Z tego powodu przed narodzinami bobasa trzeba zaplanować pranie jego ciuszków. Warto to zrobić pod koniec siódmego lub na początku ósmego miesiąca ciąży. Nie ma sensu robić tego wcześniej, gdyż wówczas ryzyko rozmnożenia się roztoczy czy drobnoustrojów jest znacznie większe. Z uwagi na to, że przyszła mama ma wówczas mniej siły, warto rozplanować te prace na dłuższy okres, na przykład na tydzień.

A co z przechowywaniem ubranek noworodka? 

Zarówno w kwestii prania, jak i przechowywania body dla niemowlaka czy innych elementów wyprawki trzeba pamiętać, że nie powinno się ich mieszać z ubraniami dorosłych. Chodzi tutaj przede wszystkim o higienę. Sterylne warunki są niezwykle ważne, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii. Kolejną kwestią jest organizacja pokoiku dziecięcego. Warto wybierać takie meble, które będą przede wszystkim funkcjonalne.

Mowa tutaj o takich komodach czy szafkach, które mają dużo szuflad i przegródek. Dzięki temu można w łatwy sposób zachować porządek i wygodnie sortować ciuszki bobasa. Chcąc utrzymać porządek w szafie, warto też zainwestować w różnego rodzaju organizery. Dziecięce ubranka są malutkie, dlatego pojemniki czy przegródki ułatwią ułożenie ich w taki sposób, aby można było je łatwo znaleźć.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło