Jak ubrać noworodka na spacer zimą?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 375

Zima jest dość wymagającą porą roku, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniego stroju dla noworodka. Jeśli dziecko przyszło na świat w chłodniejszym miesiącu, nie oznacza to, że nie można z nim spacerować. Do wyjścia na dwór z maluchem trzeba się odpowiednio przygotować. Strój musi być dobrany do temperatury panującej na zewnątrz. Nie zaleca się jednak wychodzić z dzieckiem w bardzo mroźne lub wietrzne dni.

Pierwsza warstwa ubioru niemowlęcego

Ubrania, które dotykają skórę malucha, powinny być wykonane z naturalnych, delikatnych tkanin. Najlepiej, jeśli jest to bawełna lub wełna z merynosa. Materiały te są bezpieczne i komfortowe dla malucha. Dziecko powinno być ubrane na cebulkę. Dzięki temu można dostosować ilość ubrań do różnych temperatur. Ubrania powinny być łatwe w zakładaniu, ponieważ ubieranie dziecka w kilka warstw odzieży może je zniecierpliwić.

Pierwsza warstwa stroju na zimowy spacer to body z długim rękawem oraz śpiochy. Można też założyć ciepły pajacyk.
Kolejną warstwą, którą powinno założyć się przed wyjściem na spacer, to sweter i ciepłe spodnie dziecięce. Ilość warstw trzeba dopasować do temperatury na zewnątrz. Aby sprawdzić, czy dziecko jest odpowiednio ubrane, należy dotknąć jego karku. Jeśli jest chłodny, oznacza to, że maluchowi jest zimno, jeśli jest rozgrzany, oznacza to, że ubrań jest zbyt dużo.

Zimowe ubrania i dodatki dla noworodka

Gdy maluch jest ubrany w dwie warstwy ubrań, należy dodać ciepłe zimowe ubranko. Najlepiej, jeśli będzie to kombinezon albo ocieplany pajac. Niektóre ubrania tego typu mają zabudowane rękawy, więc rękawiczki nie są konieczne. Jeśli ma się model z typowymi rękawami, konieczne jest dodanie ciepłych, najlepiej wełnianych rękawiczek. Powinny być one grube, ponieważ dłonie dziecka mogą łatwo zmarznąć. Na stopy dziecka można założyć ciepłe buciki, jeśli pajac nie ma zabudowanych nogawek. Kolejnym niezbędnym elementem jest czapka.

Poza ubraniami należy przykryć dziecko ciepłym kocem albo okryć je śpiworkiem. Jeśli na dworze wieje, to można położyć koc na budę wózka, pamiętając o dopływie powietrza.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło