Jak prać odzież dziecięcą?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 283

Skóra to niezwykła część naszego ciała, która pełni szereg ważnych funkcji. Warto podkreślić, że skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa i wymaga odpowiedniej dbałości. Nic więc dziwnego, że rodzice sprawdzają skład każdego kosmetyku, który pojawia się w ich domu. Jednak czy to wystarczy? Okazuje się, że innym, bardzo ważnym elementem są środki stosowane do prania odzieży. Co warto o nich wiedzieć? I jak odpowiednio prać odzież dziecięcą? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Skóra dziecka i jej potrzeby

Jak pokazują badania, skóra dziecka do pierwszego roku życia jest cieńsza o 30% niż skóra osoby dorosłej. Jej pełne ukształtowanie ma miejsce, dopiero gdy maluch osiąga wiek czterech lat. Do tego czasu jej powierzchnia wymaga szczególnej delikatności, dbałości i miłości. Musimy mieć stale w pamięci, że skóra naszego malucha jest podatna na podrażnienia, przenikanie różnego rodzaju szkodliwych substancji, a także na kontakt z grzybami i bakteriami. Jak powinno to wpływać na nasze codzienne decyzje i sposób prania dziecięcej odzieży?  

Produkty do prania - jakie wybrać?

Duże znaczenie ma jakość i rodzaj produktów do prania, z których korzystamy. Należy podkreślić, że niewskazane jest stosowaniem środków, których używamy do standardowego prania, czyli środków przeznaczonych dla osób dorosłych. Dlaczego? Propozycje te nie są przystosowane do potrzeb delikatnej skóry, co sprawia, że mogą powodować podrażniania i świąd. Warto wybierać produkty, które są hipoalergiczne, przebadane, naturalne (także pod względem zapachu) i zgodne z wytycznymi Instytutu Matki i Dziecka.  

Jak prać odzież dziecięcą?

Pranie ubrań dziecięcych to zadanie, które wymaga wiedzy. O czym warto więc pamiętać? Przede wszystkim o tym, że dobrym sposobem na uciążliwe plamy jest ich wcześniejsze namoczenie lub zastosowanie funkcji prania wstępnego. Dobrym rozwiązaniem jest także zapieranie zanieczyszczeń zaraz po ich powstaniu - pozwala to usunąć nawet największe zabrudzenia bez zbędnego wysiłku. 

Kolejna kwestia dotyczy temperatury. Oczywiście powinniśmy sprawdzić informację zawartą na metce danego przedmiotu. Jaką temperaturę zaleca producent? Czy istnieją dodatkowe zalecenia, które powinniśmy wziąć pod uwagę? Znajomość tego typu informacji pozwoli nam na dobranie odpowiednio cyklu pracy pralki.

Inne zasady, o których warto pamiętać to:

  • zasada "im mniej, tym lepiej" dotycząca stosowania substancji chemicznych,
  • zalecenie, by nie łączyć ubrań innych członków rodziny z ubrankami dla niemowlaka,
  • konieczność prasowania ubranek (zwiększona ochrona przed bakteriami).
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło