W czym dziecko powinno „chodzić” w domu?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 245

Rodzice często mają problem, gdy muszą wybrać odpowiednie ubranka dla swoich pociech. Maluchy większość czasu spędzają w domu, gdzie bawią się, jedzą i odpoczywają. Wybór właściwych ubrań dla takich brzdąców jest ważny i nie powinien być dokonywany pod wpływem chwilowych impulsów, reklam lub zmiennych trendów w modzie. Od tego, w co ubierzesz dziecko, zależy jego komfort, a wiadomo, że jeśli jest wygodnie, to ochota do poznawania otaczającego świata i zabawy jest o wiele większa.

Jakie powinny być domowe ubranka dla dzieci?


Wybierając ubranka domowe dla swojego dziecka, zwróć uwagę na ich jakość. Mówiąc o jakości, mamy na myśli kilka czynników: 

  • • Rodzaj użytej tkaniny,
  • • krój dostosowany do budowy dziecięcego ciała,
  • • estetykę.


Najlepsze ubranka dla dzieci są skrojone tak, aby w żaden sposób nie ograniczały im swobody ruchów. Dzieci wykonują zupełnie inne kombinacje ruchów niż dorośli, więc pamiętaj, że nie zawsze fasony przeznaczone dla starszych osób sprawdzą się w ich przypadku. Ważne, aby miały zapewnioną nieskrępowaną mobilność, a więc ubranka powinny być w niektórych miejscach luźniejsze, a w innych ciaśniejsze, aby nie spadały z ciała, dając im jednocześnie dużo wolności. Krój domowych ubranek powinien zapewniać dziecku maksymalną swobodę ruchów. Idealnie sprawdzają się np. body z długimi lub krótkimi rękawkami, legginsy, wygodne bluzki i bluzy.

Istotny jest też rodzaj użytych tkanin. Materiały różnią się między sobą właściwościami, dlatego zawsze zwracaj uwagę na opis surowcowy znajdujący się na metce. Tkaniny dla dzieci powinny być miękkie, lekkie, elastyczne, antyalergiczne i zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Dobrze, jeżeli barwniki zastosowane do nadania różnych kolorów odzieży dziecięcej są pochodzenia naturalnego. W przypadku domowych ubranek dla maluchów rewelacyjnie sprawdza się np. bawełna organiczna czy tkanina bambusowa. Materiał powinien być miły w dotyku i bezpieczny dla delikatnej dziecięcej skóry.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło