Ubranka na prezent dla noworodka – sprawdź co jest ważne

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 296

Kupowanie prezentu dla świeżo upieczonych rodziców, może być ogromnym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie mają dzieci. Ilość rodzajów ubranek niemowlęcych jest ogromna. Warto przemyśleć zakup prezentu, aby nie wręczyć czegoś, co i tak nie zostanie użyte. Pod uwagę należy wziąć potrzeby maluszka, ale również gust rodziców.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania ubranek?

Kupując ubranka na prezent, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.
Kolor ubranek najlepiej wybrać neutralny. Odchodzi się od tego, by cała garderoba dziewczynki była różowa, a chłopca niebieska. Może się zdarzyć, że rodzic nie przepada za danym kolorem, i nie będzie chciał ubierać w niego swojego dziecka. Lepiej postawić na kolory neutralne.
Ważny jest skład ubranek. Należy zwrócić uwagę na to, by był on możliwie jak najbardziej naturalny. Idealnym wyborem są ubranka wykonane w 100% z bawełny.

Kolejną kwestią jest unikanie kupowania ubranek, które są dość drogie i specyficzne. Ofiarowanie np. kombinezonu zimowego może być nietrafione, ze względu na to, że takiego rodzaju ubranek nie potrzeba dużo i ich nadmiar może okazać się niepotrzebny. Najlepiej więc postawić na takie ubranka, które na pewno się przydadzą. Przykładem są body dla niemowlaka, śpioszki czy skarpetki.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar ubranka?

Noworodki, tak samo, jak dorośli potrzebują ubrań w różnych rozmiarach. Inny rozmiar będzie potrzebny dla wcześniaka, inny dla dziecka urodzonego w terminie. Jeśli prezent wręcza się, gdy kobieta jeszcze jest w ciąży, trudno przewidzieć, jaki rozmiar ubranek będzie potrzebny. Bezpiecznym wyjściem jest kupienie ubranek w rozmiarze 62. Co prawda są dzieci, dla których na początku potrzebne są mniejsze rozmiary, jednak jeśli dziecko urodzi się dość duże, to za małe ubranka nigdy nie zostaną wykorzystane, natomiast do tych większych dziecko dorośnie.
Kupując ubranka przeznaczone na zimę lub lato należy zastanowić się, za jaki czas dziecko będzie ich potrzebować. Kupienie dość dużych zimowych bucików dla dziecka urodzonego jesienią, może sprawić, że buty te będą na niego dobre w lipcu.niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło