Jakie ubranka sprawdzą się latem podczas spaceru z noworodkiem?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 280

Rodzice zwłaszcza po narodzinach pierwszego dziecka mają wiele pytań i wątpliwości. Ważnym dla nich tematem jest jak ubierać noworodka tak, żeby się nie przegrzał i nie przeziębił. Jak sprawić, żeby czuł się komfortowo zwłaszcza, kiedy urodzi się latem?

Jak ubierać niemowlaka latem?

W okresie zimowym ubieramy dziecku kilka warstw ubranek, jednak latem postępujemy inaczej. Jeśli wybieramy się na spacer a na zewnątrz jest bardzo ciepło lub panuje upał , to dziecku wystarczy tylko jedna warstwa ubranek. Możemy założyć maluchowi rozpinane body, które ułatwi wymianę pampersa albo rampersa – letnią wersję pajacyka z krótkimi rękawkami i nogawkami. Pamiętajmy, że letnie ubranka powinny być wykonane z dobrej jakości bawełny i przede wszystkim powinny by przewiewne. Unikajmy tkanin syntetycznych, które mogą spowodować podrażnienia.

Na wypadek wiatru warto zabrać coś do przykrycia dziecka np. tetrową pieluszkę lub bardzo cienki kocyk albo założyć skarpetki, lub cienką bluzę.

Za gorąco czy za zimno?

Nasze babcie sprawdzały, czy rączki albo nóżki dziecka są zimne i jeśli tak było zakładały mu dodatkowe ubranka. Tymczasem zimne rączki mogą po prostu świadczyć o tym, że układ krążenia dziecka jest jeszcze w fazie rozwoju. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie ciepłoty na karku dziecka. Kark nie powinien być ani chłodny, ani spocony. Jeśli jest po prostu ciepły to znaczy, że maluch jest ubrany właściwie. Pamiętajmy, że spocony maluch przy podmuchu wiatru może się przeziębić a na przegrzanej skórze mogą pojawić się swędzące potówki. W czasie upałów dbamy też o skórę dziecka, chowamy malucha pod daszkiem gondoli lub pod parasolką i smarujemy dziecięcym kremem z filtrem SPF50.

Czapeczka – tak czy nie?

Latem, gdy dzień jest bezwietrzny lub dziecko jest dobrze osłonięte od wiatru nie musimy zakładać maluszkowi czapeczki. Warto mieć ją jednak pod ręką  na wypadek zmiany pogody. Czapeczka powinna być cienka i przewiewna. Możemy zastąpić ją też delikatną chustką.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło