Jaką bieliznę wybierać dla dzieci?

Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetleń: 660

Rodzice, którzy kompletują garderobę dla swoich pociech, zwracają uwagę nie tylko na kolory i wzory na ubraniach, ale również na ich jakość. Dziecięca skóra jest niezwykle wrażliwa, dlatego ważne jest świadome wybieranie tkanin, z których są uszyte body czy bluzki dla najmłodszych. Kompletując garderobę dla pociechy, rodzice muszą pamiętać również o bieliźnie. Podczas wyboru majteczek czy skarpetek ogromną rolę odgrywa nie tylko płeć dziecka, ale również wiek. Jakimi zasadami się kierować, wybierając bieliznę dla dzieci?

Jak dobrać krój bielizny do płci dziecka? 

W pierwszych latach życia dzieci potrzebują podobnych kompletów bielizny niezależnie od płci. Mowa tutaj o kilku parach majtek, skarpetek, podkoszulek, rajstop i piżam. Dodatkowo dorastające dziewczynki będą potrzebowały również biustonosza. Różnice w bieliźnie dla chłopców i dziewczynek są zauważalne przede wszystkim w kroju majtek i podkoszulków. Dziewczynkom będzie najwygodniej w klasycznych figach, natomiast chłopcom warto kupić slipy i bokserki.

Jeżeli chodzi o koszulki, to zarówno u dziewczynek, jak i u chłopców sprawdzą się klasyczne podkoszulki z długim lub krótkim rękawem albo na ramiączkach. Piżamka dziecięca powinna być natomiast dostosowana do wieku dziecka oraz do pory roku. Najlepiej, jeżeli nie będzie miała guzików czy gumek, szczególnie w przypadku piżam dla młodszych pociech, gdyż mogą one powodować dyskomfort podczas zasypiania.

Rozmiar i tkanina, z której jest wykonana bielizna dziecięca 

Każdy rodzic wie, jak szybko rosną pociechy. Właśnie dlatego przed zakupem bielizny dla dziecka warto je dokładnie zmierzyć. Odpowiedni rozmiar majteczek czy piżamki jest podstawą dla zapewniania komfortu dla pociechy. Mówiąc o komforcie, warto również wspomnieć o tkaninie, z jakiej powinna być wykonana bielizna dziecięca.

Najlepiej sięgać po skarpetki czy majteczki wykonane z bawełny, ponieważ jest ona naturalnym i oddychającym materiałem, który można prać w wysokich temperaturach i prasować. Bielizna dziecięca może mieć również kilka procent elastanu w składzie, ponieważ dzięki temu będzie bardziej elastyczna. Warto również pamiętać, by pociecha miała kilka par majteczek, skarpetek czy kompletów piżam w swojej szafie. Aby uniknąć konieczności codziennego prania, powinno ich wystarczyć na każdy dzień tygodnia.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło